Barcelona za víkend: 3 tipy na super místa bez turistů

Po několika letech jsme se ségrou zase vrátily do naší milované Barcelony. Změnilo se něco od naší poslední návštěvy, co všechno se dá stihnout za dva dny a proč není nejlepší nápad jezdit do Barcelony na víkend?

barcelona_

 

#Turisti, turisti & turisti

Barcelona byla vždy oblíbeným místem turistů. Září je navíc skvělým měsícem na cestování, takže jsme počítaly s tím, že v Barceloně bude spousta lidí. Ty davy, co jsme teď o víkendu viděly, nás ale doslova šokovaly. Nik byla v Barceloně naposledy v roce 2017, já skoro každý rok mezi 2015 a 2019. Ani jedna jsme ale nemohly pochopit ty zástupy lidí, co jsme viděly. Parky, pláž a Gaudího památky připomínaly kousek sladkého dortu obsypaného mravenci. Pokud se chystáte do Barcelony, počítejte s tím, že tahle místa budou – obzvlášť o víkendu – nacpaná k prasknutí.

 

3 místa, kterým se o víkendu vyhnout (nebo se na ně vydat hodně, hodně brzy ráno):

  • Sagrada Familia

Těšily jsme se, jak se v neděli ráno půjdeme pomodlit do Sagrady Familie. Každou neděli v 9 ráno je tam totiž mezinárodní mše, na kterou je vstup zdarma. K Sagradě jsme dorazily v 8:30 a od pána ze security jsme se dozvěděly, že uvnitř chrámu je už tisíc lidí a nikdo další dovnitř nemůže. Venku přitom stála další tisícovka těch, co chtěli dovnitř. Naše modlitbičky jsme si tak jen řekly potichu pro sebe a raději jsme se vydaly na jiné místo.

sagrada

  • Parc Güel 

Některé části parku Güel byly po několik let v rekonstrukci. Teď je rekonstrukce celého parku dokončená a tak jsme se těšily, že tu krásu konečně uvidíme. Zarazily jsme se ale hned u vstupu. Ještě před třemi roky se dalo do parku vstoupit bez placení, lístky byly potřeba jen na pár vyznačených místech uvnitř parku. Teď jsme ale měly smůlu, do parku se bez vstupenky za 10 euro nedostanete. Navíc jsme přišly v ten nejhorší čas – v sobotu odpoledne – a když jsme přes plot viděly, kolik lidí je uvnitř, zase jsme se otočily a park Güel jsme pro tentokrát vynechaly.

guel          

  • Platja de la Barceloneta

Barcelonskou pláž jsme si nechávaly na poslední den jako highlight našeho výletu, kde jsme chtěly nafotit nové mikiny a trochu si odpočinout. Hned jak jsme na pláž dorazily, bylo nám jasné, že žádné focení nebude. Víkend, sluníčko a 27 stupňů, trhy a pouť kousek od pláže – všude hlava na hlavě a pláž nacpaná k prasknutí, že jsme to asi po třech minutách vzdaly a vrátily jsme se zpátky do centra (i s batohem plným mikin, které jsme potom vyfotily až v Madridu).

platja

#Skryté poklady Barcelony bez turistů!

Abyste se vyhnuli zástupu turistů, nemusíte hned prchat pryč z města. Zástupům turistů se dá předejít i v centru, stačí se vydat na ta správná místa. V Barceloně je spousta nádherných parků a čtvrtí, kde turisty skoro nepotkáte. Kde jsme našly klid my a kam bysme se hned vrátily? 

 

3 místa bez turistů: 

  • Gràcia

Místo parku Güel jsme se vydaly do Gràcie, za nás jedné z nejkrásnějších čtvrtí, kde by nám vůbec nevadilo bydlet. Stačilo seběhnout dolů z kopce a asi za čvrt hoďky jsme byly na la Plaza del Sol. Tohle náměstíčko přetéká kavárnami a bary se zahrádkami na náměstí. Nemohly jsme vynechat naši oblíbenou ulici Carrer del Sol, která je opravdu fotogenická a kde zároveň nikdo není. 

gracia

             

  • Zahrada Mossèn Costa i Llobera Gardens

Krásná botanická zahrada, kterou najdete přímo nad barcelonským přístavem, je ideálním místem pro chvilku klidu. V tomhle parku si můžete prohlédnout až na 800 druhů různých sukulentů, od kaktusů přes aloe až po dracénu a další tropické rostliny. Trochu nás mrzelo, že jsme si s sebou nevzaly víc oblečení na focení, protože tohle místo je prostě cool

zahrada

           

  • Fotomozaika „El món neix en cada besada”

Kousek od rušné La Rambly, která je přeplněná turisty, se nachází fotomozaika s názvem Svět začíná každým polibkem”. Na jedné stěně si můžete prohlédnout čtyři tisíce fotografií s jediným motivem: el petó, což v katalánštině znamená polibek. Všechny fotografie dohromady tvoří jeden velký obraz dvou líbajících se lidí.

fotomozaika

 

     Omrkněte všechny novinky, které jsme v Barceloně za jeden víkend (který byl sice náročný, ale rozhodně stál za to :D) stihly nafotit.

 

CHCI SI PROHLÉDNOUT NOVINKY